Idag var familjen i Mall of Scandinavia för att gå på bio, och efter filmen ville dottern som vanligt gå till Legoaffären som ligger i MoS.
Sagt och gjort, vi gick dit. Jag förväntade mig de vanliga legoseten, men blev glatt överraskad när det fanns en hel piedestal full med olika sorters Legoadventkalendrar. Självklart var jag tvungen att ta lite bilder för att dela med mig till er. Jag har redan hittat adventkalendern som jag vill ge dottern, men de här var också riktigt fina. Missa inte legoseten med julgranar och julgranskulor i slutet av bildkavalkaden.
Jag vet också att jag lovat att lägga upp bilder från IKEAs jul, och jag lovar att de kommer. Har haft fullt upp hela veckan tyvärr, men nu har jag några timmar för mig själv äntligen. 😁











Vilka fina adventskalendrar! Den med Harry Potter verkar ju mysig. Men oj vilka hutlösa priser de tar för julgranarna tycker jag. Fina, men för dyra.
GillaGilla